УкрТуризм:
Отдых в Украине: туры по Украине, экскурсии по Украине, отдых в Карпатах, туры выходного дня, отдых в Крыму, цены на отдых 2013-2014 года, горящие туры по Украине, отзывы, форум, карта Украины.
Страница: історико-етнографічний заповідник „Переяслав
|
Вернуться к списку
|
історико-етнографічний заповідник „Переяслав"
Національний історико-етнографічний заповідник „Переяслав” створено згідно Постанови ЦК Компартії України від 13.03.1979 року №123 „ Про проголошення комплексу пам’яток історії та культури м.Переяслав-Хмельницький Київської області Державним історико-культурним заповідником”. Указом Президента України від 01.06.1999р.заповіднику надано статус Національного. Загальна площа заповідника - 30,5га. У його складі 140 пам’ятки історії, археології, архітектури та містобудування, 24 тематичних музеї, в яких розкрито головні краєзнавчі теми.
Територія Переяславщини насичена різночасовими археологічними, етнографічними, архітектурними пам’ятками, які відбивають багато тисячолітню історію цієї древньої землі і є предметом виявлення, дослідження, збереження та популяризації для науковців НІЕЗ „Переяслав”.
Нині у фондах Заповідника зберігається 181,2 тис. експонатів. Серед них: унікальна археологічна колекція, зокрема: збірка давньої кам’яної скульптури та поховальних скринь епохи міді і бронзи, матеріали поселень трипільської культури, скіфського часу, розкопок могильників та поселень черняхівської культури, колекція давньоруських знахідок давнього Переяслава; колекція козацького періоду, яка включає одяг, кераміку, військове спорядження та зброю ХVІ – ХVІІІ ст., збірку козацьких кам’яних та дерев’яних хрестів; колекції стародруків ХVІ-ХVІІІ ст.., ікон ХVІІІ-ХХст., етнографічні колекції: українського народного одягу, музичних інструментів, українських рушників, сволоків ХVІІ-ХІХ ст., знарядь праці.
У складі НІЕЗ „Переяслав” унікальний комплекс пам’яток археології та архітектури давньоруського Переяслава: Михайлівський собор ХІ., Спаська церква ХІст. Серед пам’яток архітектури міста національну цінність мають унікальні Михайлівська церква із трапезною та дзвіницею ХУІІІст., збудована на залишках фундаментів Михайлівського собору ХІст., Вознесенський собор 1695-1700 р.р. збудований коштом гетьмана Івана Мазепи, дзвіниця Вознесенського монастиря 1776р., Переяславський колегіум 1753р., будинок і садиба переяславського лікаря А. Козачковського 1820р., де в 1845 і в 1859 роках жив і творив великий український поет Т.Шевченко.
Біля витоків музейної справи у Переяславі стояв відомий краєзнавець нині - почесний генеральний директор НІЕЗ „Переяслав”, Герой України лауреат Шевченківської премії Михайло Іванович Сікорський.
За півстоліття творчої праці М.І.Сікорському і колективу заповідника з невеликого історико-краєзнавчого музею вдалося створити унікальний музейний комплекс - Національний історико-етнографічний заповідник „Переяслав”, про який відвідувачі пишуть у книзі відгуків:
„ Саме тут у Переяславі, відвідавши музеї, доторкнувшись до історії рідного краю, відчуваєш себе українцем...”
ФОТО ЗАПОВІДНИКА
Источник: http://misto.phm.net.ua
|
Вернуться к списку
|
 |
|
|