Прикарпаття, туризм
Главная Карта сайта Емайл Добавить в избранное RSS лента туристических новостей Украины Туры в Украину, туры выходного дня Отдых в Украине, экскурсии по Украине Туры в Карпаты, туры в Крым Отзывы туристов, туристический форум Туристическая карта Украины Достопримечательности Украины, фотографии
Украина туризм Отдых в Украине
Украинский
туристический
портал
Туры по Украине Туризм по регионам Про Украину Справочник туриста Новости туризма Реклама ФОРУМ Доска объявлений
Подразделы:
Туризм по видам:
Автотуризм Буковель Велотуры по Украине Водный туризм: рафтинг, дайвинг, сплавы по рекам Воздухоплавание, планеризм, прыжки с парашюта Горный (походы, альпинизм, скалолазание) Горящие туры по Украине Деловой туризм, конферец-сервис Детский отдых Зеленый туризм Каникулы! Конный туризм Корпоративный отдых Лечебно-оздоровительный отдых Молодежный туризм Одесса! Отдых в Карпатах Отдых в Крыму Отдых в Причерноморье Отдых на Азовском море Отдых на море Отдых под Киевом Охота и рыбалка Паломнические туры Пешеходный туризм Приключенческий туризм Свадебное путешествие Семейный отдых Спелеотуризм Туризм класса VIP Туры во Львов Туры выходного дня Туры на День Конституции Туры на День Независимости Туры на День Святого Валентина Туры на майские праздники Туры на Троицу Шацкие озера Экскурсии по Киеву Экскурсии по Украине Экстремальный туризм
Справочник туриста:
Реклама:
Полезная информация:
Регистрация:
Завтрак туриста:

УкрТуризм:

Отдых в Украине: туры по Украине, экскурсии по Украине, отдых в Карпатах, туры выходного дня, отдых в Крыму, цены на отдых 2013-2014 года, горящие туры по Украине, отзывы, форум, карта Украины.

Страница: Прикарпаття, туризм

Про Украину

Прикарпаття — край високих гір, чистих річок і туризму

Регион: Карпаты
Автор: "Урядовий кур’єр"
Набранных баллов: 16

Проголосовать за статью

Івано-Франківськ вважають одним з найсприятливіших для проживання міст. Вочевидь і граф Потоцький, заклавши у 1662 році його підвалини й назвавши Станіславом (на честь свого улюбленого сина), знав, що місцевість у межиріччі Бистриці Солотвинської й Бистриці Надвірнянської благодатна.

З 1939 року місто стає обласним центром. А за шістдесят кілометрів від нього височіє древністю колишня столиця Галицького князівства, тепер районний центр, Галич. Письмова згадка про нього датується 898 роком. Сьогодні тут Національний заповідник "Давній Галич".

На сусідній з Галичем Рогатинщині народилась Настя Лісовська - відома світові Роксолана-хурем, освічена і впливова дружина турецького султана Сулеймана Великого.

В обласному центрі живе 237 тисяч осіб. Область за територією порівняно невелика, але належить до наймальовничіших в Україні. А ще це батьківщина Василя Стефаника, Марка Черемшини, Степана Бандери.

Половина теренів краю зайнята горами. Найвища в Україні - Говерла - заввишки 2061 метр. Третина всіх річок нашої країни теж на Івано-Франківщині. Зокрема, й найчистіша річка Європи Лімниця. Прикарпаття має десять курортних місцевостей з унікальними мінеральними водами, такими, як джерело "Горянка" (аналогічне "Нафтусі") в с. Новий Мізунь Долинського району, джерело "Буркут", торфові лікувальні болота та мінеральні води курорту "Черче" на Рогатинщині.

Область - одна з найрозвиненіших в Україні за сферою туристичного бізнесу. Так, добре знана Яремча має понад 30 туристсько-рекреаційних закладів та понад 500 садиб зеленого туризму.

В Івано-Франківську працюють три театри, філармонія, музучилище імені Д. Січинського, славнозвісний Державний гуцульський ансамбль пісні і танцю. Серед сімнадцяти різних філій та нових вищих навчальних закладів відомі своїми традиціями і випускниками Національний технічний університет нафти і газу, Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, медуніверситет.

Насиченість вулиць міста супермаркетами та автомобілями випереджає Київ. Це свідчить про зростання добробуту прикарпатців, але має й свій зворотний бік: автівки погіршують екологію і комфортність життя в столиці гірського туризму України.

Чим живе область, які проблеми розв'язує, що планує на перспективу? Про це - у матеріалах добірки.


НЕ ОБІЦЯЙ, ЯКЩО НЕ ЗДАТЕН ВИКОНАТИ


Зустріч з одним із наймолодших в Україні голів облдержадміністрації - Івано-Франківської - тридцятисемирічним Миколою Палійчуком відбулася якраз у річницю його роботи на цій відповідальній посаді. Змінивши крісло міського голови курортної Яремчі, він одразу проревізував і скоротив понад 20 задекларованих програм розвитку області. Їх нереально було виконати. А отже, й не варто обнадіювати людей обіцянками...


ТЕПЛІ ПOЧИНИ


Почини Миколи Палійчука в області мають "теплі" назви. Так, на підтримку ініціативи Президента "Зігрій любов'ю дитину" родини, у яких десятеро і більше дітей, забезпечуються соціальним житлом. Туристична акція "Вдячне Прикарпаття" запрошує гостей з усієї України, які допомогли області в ліквідації наслідків повені, надаючи їм десятивідсоткові знижки на всі турпослуги.

Програма "Теплий заклад" має на меті зробити затишними клуби і будинки "Просвіти", щоб молодь мала де зібратися і відпочити. Водночас за бюджетні та спонсорські кошти в соціально-культурних закладах планується встановити євровікна, двері, зробити індивідуальне опалення. Для виконання програми потрібно замінити 200 тис. кв. м вікон.

На благоустрій населених пунктів, поліпшення життя людей, урізноманітнення дозвілля молоді спрямовані програми "Освітлення вулиць 2008-2010 років" і "Українська дискотека". І перша, й друга вже виконуються. Дискотеки проходять в національних традиціях і стають доброю альтернативою проведенню підлітками дозвілля в сумнівних компаніях.


ДІЯ І РЕЗУЛЬТАТ


А минулої осені почали реалізовувати програму обладнання для дітей у селах і містах спортивних майданчиків з футбольними і баскетбольними полями. В основному за спонсорські кошти. "Маємо це зробити якнайшвидше, - додає Микола Палійчук, - бо інакше довго ще наші діти топтатимуть стежки до ігрових автоматів та барів".

Таким чином, фундаментальні питання завжди вирішуються в комплексі з соціальними.


ОДИН В ОБЛАСТІ - НЕ ГЕНЕРАЛ


Торік команда голови облдержадміністрації спрацювала так, що вперше за останні п'ятнадцять років у освітньої та медичної галузей не було забрано жодної копійки державного фінансування.

Створена комісія з представників ДПІ, інших адмінорганів, яка контролює виплату зарплати на підприємствах і установах. Середньомісячна зарплатня працюючих в економіці у 2008-му зросла до 1615,10 грн, що на 32,7 відсотка більше, ніж позаторік.

Серед найскладніших для розв'язання проблем було й залишається працевлаштування. Адже в області небагато надпотужних підприємств, які могли б надати робочі місця одразу тисячам прикарпатців. Тим паче, що промислові велети - ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття", ТОВ "Карпатнафтохім" та Бурштинська ТЕС, - частка яких у загальних обсягах виробництва становить понад 60 відсотків, нині реконструюються. Та й у сільському господарстві переважають не потужні комплекси і великотоварні виробництва, а фермерські господарства, агрофірми, бо придатної для посіву землі на Івано-Франківщині значно менше, ніж, приміром, на Черкащині чи Миколаївщині. Тому здавна жителі краю належали до найактивніших трудових мігрантів. Однак упродовж січня-вересня 2008-го працевлаштовано 36196 осіб, а це настрій і добробут сотень сімей.

Але фінансово-економічна криза нівелює досягнуте у цій справі. У листопаді підвищився рівень безробіття, яке останніми роками вдалося скоротити. Тому серед першочергових завдань керівництва області - мінімізація згубних наслідків кризових процесів, соціальний захист людей.

Особливий акцент зроблено на підтримку малого бізнесу. Обласний бюджет -2008 передбачав на це 970 тис. грн. Надано кредитів 1,8 млн грн. Вдалося також задіяти механізм мікрокредитування малого бізнесу через кредитні спілки. У 2009-му ці цифри, вочевидь, зменшаться. Але турбота про малий і середній бізнес, які забезпечують робочими місцями тисячі людей, суттєво наповнюють місцеві бюджети, - залишиться в пріоритеті влади.

Щодо роботи на майбутнє - створюється генеральний план розвитку області вартістю 1,5 млн гривень. "Він буде вказівником і програмою діяльності для кожної наступної команди, щоб не придумували велосипеда і не починали все з чистого аркуша", - коментує такий крок М. В. Палійчук.

Створено також Консорціум інституцій регіонального розвитку області як консультаційно-дорадчий орган при ОДА.


У П'ЯТІРЦІ ІНВЕСТИЦІЙНО ПРИВАБЛИВИХ


Чим беруть інвестора? Конкретністю й відповідальністю. Пропонують готовий пакет бізнес-пропозицій. Ділянки землі, де підведені комунікації, надають під розвиток промисловості, для туристичного бізнесу чи будівництва житла. Така ділянка зростає в ціні, та й інвестору не треба витрачати час на збір різних дозволів, довідок. Приходь і будуй.

Тут, на жаль, є певні недопрацювання на законодавчому рівні держави. Держадміністрація має спочатку сама купити ці ділянки (а не завжди на це є гроші), аж тоді перепродати...

Свої інвестиційні пропозиції іванофранківці завжди представляють на різних економічних форумах, надаючи повний інтернет-портал з потрібною для інвесторів інформацією. Як наслідок, починаючи з першого півріччя 2008 року приріст прямих іноземних інвестицій в економіку області становив 78,6 млн доларів. Це значно більше, ніж у попередні роки.

Найбільше інвестицій може прийти в туристично-рекреаційну галузь. Бо є проблеми з будівництвом доріг і об'єктів незавершеного капітального будівництва. Без добрих автошляхів, як відомо, нема туризму. В ОДА мають конкретний план залучення коштів: не через уряд, а напряму.

Економісти стверджують: "виграємо час" у бюрократичних тяганин, і не за шість, а за три роки збудуємо дороги. За 15 років покриваються відсотки кредиту з державних субвенцій. В умовах тендера підрядній фірмі закладаються умови якості виконання робіт.

Найдошкульніші і непередбачувані проблеми принесла на Прикарпаття минулорічна повінь. Правда, не перша, оскільки Івано-Франківщина - край гірських річок. Улітку вода піднялась на 11 метрів і вище, а дамби здатні втримати 6-7-метровий напір. Отож зруйновано мости, людські оселі. Але зиму прикарпатці зустріли у теплому житлі - частину збудували, решту відремонтували. Та й дороги полагодили.

Повінь ще раз нагадала, що важливо, аби область мала гелікоптери для надзвичайних ситуацій, машини-амфібії, геоінформаційний науковий центр, засоби і кошти на профілактику стихій.

Проте краще, щоб стихії минали мальовниче Прикарпаття - край розкішної природи й талановитих людей.


КАРПАТСЬКИМ ТРАМВАЄМ - У МРІЮ


Долину - мальовничий райцентр з гірським статусом - знають передовсім за нафтовидобуванням і соляними копальнями "Саліні". Їм, як і місту, в 2009-му виповнюється 1130 років. Туристів цей край приваблює національним заповідником "Скелі Довбуша", музеєм "Бойківщина", Гошівським монастирем, а тепер ще й найкращою в області туристичною базою "Бескид", що успішно конкурує з відомим в Україні "Буковелем".

- До "Євро -2012" таких баз у нас значно побільшає, - каже голова Долинської районної ради Василь Романюк. - Так, у Старій Долині буде збудоване Царське село - котеджі, готелі й повна інфраструктура для туристів. А поблизу села Мислівки, на 6500 гектарах в урочищі "Йожефсталь", запроектували відкрити курортно-рекреаційну зону. 1000 га передбачено під забудову курортно-бальнеологічних та туристично-відпочинкових комплексів. Решту 5500 га займатимуть гірськолижні витяги та лісопарки. Таким чином, на виконання урядової і районної програм розвитку туризму на 2009 -2015 роки буде створено близько 5000 робочих місць. Кількість відпочиваючих, що одночасно перебуватимуть на цьому курорті, становитиме близько 25 тисяч осіб. Одне слово, побіля Мислівки вмістяться п'ять нинішніх "Буковелів". І дай Боже, як то кажуть, нашому теляті вовка з'їсти.

Із семи найпотужніших туристичних зон усього Прикарпаття дві припадають саме на наш район, - доповнює перший заступник голови Долинської райдержадміністрації Петро Шкутяк. - Долина за 10 - 15 років має стати головними воротами і туристичною Меккою краю. Сприятиме цьому не лише її вигідне географічне розташування - між Івано-Франківськом, Львовом і Ужгородом, а й екологічне спрямування проектів. Тепер шукаємо інвесторів, здатних їх осилити. Є бажаючі й серед своїх бізнесменів, і серед киян, донеччан, дніпропетровців.

- Окрім того, Долинська міськрада має ділові контакти з воєводствами Польщі, де надбано чималий досвід розвитку туризму. Сусідня держава інвестує цю справу на 50 відсотків, решту - приватний бізнес, - каже міський голова Володимир Гаразд. - А ще налагоджуємо партнерські відносини зі штатом Техас й містом Прері-Вілидж у США.

Серйозною підставою для розвитку туризму високого рівня є також те, що Долина - єдине в країні місто з індивідуальним якісним теплопостачанням. У цьому досягли європейського рівня комфортності, увійшли до Асоціації енергоефективних міст України, а міський голова Володимир Гаразд є віце-президентом цієї громадської організації.

Європейським можна назвати й суто людський чинник у діяльності різних гілок місцевої влади - порозуміння, узгодженість дій у розвитку такої пріоритетної галузі, як туризм. Є ділова співпраця між керівниками району, міста, області.

2007 року долиняни закинули результативну інформаційну "вудочку" - провели перший Бойківський інвестиційний форум. Це спрацювало на пожвавлення туристичної галузі, на створення свого оригінального бренду. Адже на форум прибуло чимало журналістів, закордонних гостей, бізнесменів з різних куточків України.

Саме тут багато з них дізналися про інвестпроект туристичного та курортно-бальнеологічного розвитку вже згадуваної Вигодсько-Мізенської зони, де є джерела води типу "Нафтуся" й оригінальна мінеральна вода "Горянка". Остання, за визначенням професора Курика з Інституту фізики Академії наук України, ідеально структурована для стовідсоткового засвоєння людським організмом. Завдяки їй у місцевих санаторіях проходили місячну реабілітацію космонавти. Цю воду брали для експериментів, і після польотів вона не змінювала своєї структури.

До цього бальнеологічного клондайку в будь-яку пору туриста й бізнесмена з вітерцем довезе унікальний "карпатський трамвай". Вузькоколійка, збудована ще за часів Габсбургів бароном фон Поппером, була дивом врятована у 90-х роках минулого століття від видачі її рейок і шпал на зарплату лісорубам.

Пам'ятаєте популярну пісню гурту "Терція": "... далекий, старенький трамвай, повези мене туди, де природа сама, де зелена трава, де асфальту нема..." Це про Вигодську вузькоколійку, яка возить тепер і лісівників на роботу, і туристів на відпочинок. Цей "карпатський трамвай" мимоволі став своєрідним символом втілення комплексних планів долинян у розвиток і розбудову свого краю.


"ПИСАНКА" - ВОСЬМЕ ЧУДО УКРАЇНИ


Для відомої на Галичині майстрині-вишивальниці Євдокії Анюк Коломийський музей писанки - одне з чудес України - став місцем духовної насолоди. Тут нещодавно була представлена її багатогранна творча праця - людини-інваліда, яка не спасувала перед труднощами. Свої роздуми над життям пані Євдокія вкладає у вишивки.

Сам музей за двадцять один рік зібрав колекцію в півтори тисячі писанок, які представили майстри чотирьох етнорегіонів Івано-Франківщини. Виставка містить також вишиті сорочки, рушники, національні костюми.

Сьогодні фахівці, які продовжують викуповувати в майстрів писанки, прагнуть не помилитись і поповнити колекцію саме новим візерунком на дерев'яному чи звичайному яйці.

Музей писанки (філію музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття) відвідало торік понад 150 тисяч туристів.

Источник: http://www.ua-reporter.com/

Проголосовать за статью
1 2 3 4 5 Голосовать
Всего голосов: 4, Набранных баллов: 16

вернуться

 

Рекомендуем для отдыха

Туры по Украине

Рекомендуем туры

Туры по Украине Туризм по регионам Про Украину Путешествия по Украине Справочник туриста Туроператоры и турагенства Украины Новости туризма Анекдоты о туризме ФОРУМ Доска объявлений О проекте Партнеры и друзья КОНТАКТЫ Туризм в Интернете Internet-portal "UkrTourism" Карта Крыма Горящие туры      Туры по Украине   Туры выходного дня   Туры во Львов
Разработка сайта
Complete - design is good


При любом использовании материалов и новостей сайта гиперссылка на http://www.ukrtourism.com обязательна !tmp
hudenkie.com
0.848