Путешествия по Украине
Главная Карта сайта Емайл Добавить в избранное RSS лента туристических новостей Украины Туры в Украину, туры выходного дня Отдых в Украине, экскурсии по Украине Туры в Карпаты, туры в Крым Отзывы туристов, туристический форум Туристическая карта Украины Достопримечательности Украины, фотографии
Украина туризм Отдых в Украине
Украинский
туристический
портал
Туры по Украине Туризм по регионам Про Украину Справочник туриста Новости туризма Реклама ФОРУМ Доска объявлений
Подразделы:
Туризм по видам:
Автотуризм Буковель Велотуры по Украине Водный туризм: рафтинг, дайвинг, сплавы по рекам Воздухоплавание, планеризм, прыжки с парашюта Горный (походы, альпинизм, скалолазание) Горящие туры по Украине Деловой туризм, конферец-сервис Детский отдых Зеленый туризм Каникулы! Конный туризм Корпоративный отдых Лечебно-оздоровительный отдых Молодежный туризм Одесса! Отдых в Карпатах Отдых в Крыму Отдых в Причерноморье Отдых на Азовском море Отдых на море Отдых под Киевом Охота и рыбалка Паломнические туры Пешеходный туризм Приключенческий туризм Свадебное путешествие Семейный отдых Спелеотуризм Туризм класса VIP Туры во Львов Туры выходного дня Туры на День Конституции Туры на День Независимости Туры на День Святого Валентина Туры на майские праздники Туры на Троицу Шацкие озера Экскурсии по Киеву Экскурсии по Украине Экстремальный туризм
Справочник туриста:
Реклама:
Полезная информация:
Регистрация:
Завтрак туриста:

УкрТуризм:

Отдых в Украине: туры по Украине, экскурсии по Украине, отдых в Карпатах, туры выходного дня, отдых в Крыму, цены на отдых 2013-2014 года, горящие туры по Украине, отзывы, форум, карта Украины.

Страница: Путешествия по Украине

Про Украину

Ріки України: нова альтернатива відпочинку

Регион: Карпаты
Автор: Світлана та Сергій ПІДМОГИЛЬНІ
Набранных баллов: 18

Проголосовать за статью

Особливістю туристичного розвитку України є поява у її «колекції» нових видів відпочинку або оновлених та призабутих старих. Одним із них, надзвичайно цікавим, а то й унікальним, є водний.

Багато наших співгромадян, перебуваючи на відпочинку у Туреччині, відчули «смак» рафтингу. Цей модний вид відпочинку тільки зараз, у дещо видозміненому варіанті, почав з’являтися на українському туристичному ринку. А взагалі, сплав ріками є одним із найпопулярніших у світі видів активного туризму. Сплавляються (сплав – термін, що означає подорож рікою), де тільки можна: наші сусіди поляки, при відносній обмеженості у них атрактивних рік, подорожують навіть у «воді по коліна». А що ж у нас?

Якщо поглянемо на мапу України, то відразу стає очевидним величезний потенціал водного туризму. А коли ще й розглянути кожну ріку окремо, її цікаві околиці, мальовничу природу довкілля, багату історію, культуру і побут мешканців, зручність самого сплаву, – таких рік назбираємо в Україні понад два десятка. А поки що на українському ринку декілька років як існує пропозиція сплавів по Дністру, Південному Бугу, Черемошу, Тисі, Десні та ще декілька фрагментарних пропозицій. Говоримо, звичайно, про туризм організований, комерційний. Самодіяльний охоплює значно більший спектр водних ресурсів України, проте не є масовим і популярним.

Дністер. Сплав на туристичних катамаранах річкою Дністер є однією із найцікавіших подорожей в Україні і щодо привабливості не поступається навіть таким «розкрученим» регіонам, як Карпати чи Крим.

Унікальності цим маршрутам надають, у першу чергу, мальовничі ландшафти і їх неповторність: круті скелясті або заліснені береги висотою до 200 м, унікальні травертинові скелі і геологічні відслонення, печери і гроти, водоспади, мальовничі острови, пам’ятки природи, історії, архітектури, етнографії. І все це – дика і неторкана природа, що дає чудову можливість зануритись у світ тиші і спокою.

Теплий клімат у каньйоні вирізняє цю місцевість з-поміж інших територій Західної України. Стіни каньйону затримують сонячне тепло, через що влітку дощів майже не буває, а навесні зелень розцвітає на 2-3 тижні швидше. Дністровські схили вкриті безліччю рідкісних рослин і є домівкою для сотень видів тварин і птахів. Маршрут подорожі проходить у відносній віддаленості від «цивілізації», а отже зумовлює повну релаксацію.

Доречно згадати, що найцікавіша ділянка Дністра знаходиться на території адміністративних меж Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької областей і охоплена Регіональним Ландшафтним Парком «Дністровський каньйон», а традиція туристичних сплавів тут сягає ще 1920-х років.

Південний Буг. Бог – так змістовно називали цю красиву річку наші предки – давні слов’яни. Мабуть не просто так... Південний Буг – третя за величиною ріка України, що протікає центральними і південними її областями через зону лісостепу і степу. Тут на поверхню виходить найдавніше в Україні геологічне утворення – Український кристалічний щит, завдяки якому Південний Буг відомий своїми порогами.

Гранітні скелі узбережжя, мальовничі острівці, теплий клімат Побужжя, багатство флори і фауни, цікаві історико-архітектурні, археологічні пам’ятки та незіпсованість цивілізацією роблять відпочинок у цій місцевості надзвичайно привабливим. У Побужжі діє ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя». Із південнобузькими порогами «Мигія» і «Гард» в давнину була тісно пов’язана історія запорізько-гайдамацьких рухів. Тепер – це найскладніша ділянка річки у Миколаївській області.

У наш час ріка все частіше використовується туристами для сплавів, а гранітні скелі – прекрасне місце для тренувань скелелазів. Для туристів без досвіду сплавів найкращою є ділянка Бугу на Вінниччині з відносно нескладними поріжками, мальовничими скелястими гранітними берегами, особливо у селах Печера і Сокілець з грядою найбільших Сокілецьких порогів. Колись це був маєток відомої на Поділлі родини Потоцьких, останні власники якого спочивають у гробівці, збудованим відомим київським архітектором Владиславом Городецьким. Справжньою окрасою також є стара дерев’яна церква на високій стрімкій скелі та вражаючий грандіозністю столітній водяний млина. Останні зустрічаються досить часто і є колоритом Південного Бугу.

Розпечена сонцем земля, що пам’ятає стукіт копит козацьких коней, вигоріла трава, запахи різнотрав’я збуджують уяву подорожуючих, а несамовиті світанки та заходи сонця зачаровують мандруючих.

Черемош. Щороку навесні, коли перший подих тепла сонячних променів починає пробуджувати гори від довгого зимового сну, білі шапки мальовничих Карпат поступово змінюють біле вбрання на зелене. Тисячі струмків, стікаючи по схилах гір, дзюркочуть і співають переможну пісню весни. Зливаючись, вони наповнюють потоки, а ті – бурхливі ріки, що своїм шумом будять усе живе навколо. Вони і давні мешканці цього регіону, гуцули, гостинно запрошують до себе у гості: відчути усю силу та красу природи, налити серця молодими весняними соками, цією первозданністю очистити думки та душі, наповнити себе бажанням жити і позитивною енергією на цілий рік!

Традиція водного туризму на Черемоші сягає ХІХ століття. Відтоді й до початку 1950-х років гуцули-бокораші, ризикуючи життям, сплавляли тонни деревини плотами-дарабами. Вони були справжніми професіоналами: провести бурхливою водою через пороги, бистрини і круті повороти в’язки плотів загальною довжиною у кількадесят метрів – це справа виключно для сміливців! А таких у нашій історії не бракувало. Подібні подвиги творили й козаки, які чайками проходили Дніпром дев’ять небезпечних порогів та Південнобузькі пороги Мигія і Гард. Дерев’яні каяки, від яких веде свій початок водний туризм, вперше з’явилися на Черемоші у міжвоєнний час.
Перша половина травня – період активного танення снігів – найкраща (і найзручніша через травневі свята) пора насититись адреналіном на порогах Черемошу. Це справжнє свято пробудження гір, подароване природою людям. Тут, в долині Чорногірського хребта є добра нагода розім’яти м’язи після «зимової сплячки» – сплавитись порогами, піднятися на легендарний Піп Іван з руїнами довоєнної обсерваторії, вийти на найвищу вершину України – Говерлу. Крім того, у музейних зібраннях Криворівні та Коломиї є добра нагода познайомитися із колоритним Гуцульським краєм.

Мальовничі ріки, різнопланові і багаті! Недарма стільки легенд і пісень витає довкола них. Для того, щоб про це розповісти потрібен не один спецвипуск журналу. З часом розповімо і про інші, ну а наразі – пакуйте рюкзаки і гайда відкривати для себе Україну!

Додаткова інформація:

1) Маршрути по Дністру і Південному Бугу (на Вінниччині) не складні і не потребують спеціальної підготовки, а тому цілком підходять для людей різних категорій: молоді і старшим людям, сім’ям з дітьми, колективам фірм і організацій та ін. Натомість, подорож по Черемошу або Південному Бугу (на Миколаївщині) розрахована на туристів з хоча б елементарним досвідом водних та пішохідних походів і рекомендована для молоді, колективів фірм і організацій.

2) На українському туристичному ринку є пропозиції по сплавах розраховані на вихідні дні (2-3 денні) або багатоденні (3-14 днів).

3) Вартість таких подорожей на одного туриста в середньому складає 25-40$ на добу (входить: транспорт; користування спеціальним спорядженням і засобами страховки (туристичний катамаран, весла, жилети); намети, туристичні килимки і спальники; послуги гідів-провідників з екскурсійним обслуговуванням; харчування з обслугою кухаря; страхування) і залежить від рівня обслуговування та кількості туристів в групі.

4) Оптимальні групи для сплавів від 5 до 20 туристів.

5) Сезонність сплавів: травень – жовтень

Источник: http://www.terraincognita.info

Фотогалерея

Ріки України: нова альтернатива відпочинку 1
Проголосовать за статью
1 2 3 4 5 Голосовать
Всего голосов: 4, Набранных баллов: 18

вернуться

 

Рекомендуем для отдыха

Туры по Украине

Рекомендуем туры

Туры по Украине Туризм по регионам Про Украину Путешествия по Украине Справочник туриста Туроператоры и турагенства Украины Новости туризма Анекдоты о туризме ФОРУМ Доска объявлений О проекте Партнеры и друзья КОНТАКТЫ Туризм в Интернете Internet-portal "UkrTourism" Карта Крыма Горящие туры      Туры по Украине   Туры выходного дня   Туры во Львов
Разработка сайта
Complete - design is good


При любом использовании материалов и новостей сайта гиперссылка на http://www.ukrtourism.com обязательна !tmp
hudenkie.com
0.819