Сонети Шекспіра зазвучать українською
Главная Карта сайта Емайл Добавить в избранное RSS лента туристических новостей Украины Туры в Украину, туры выходного дня Отдых в Украине, экскурсии по Украине Туры в Карпаты, туры в Крым Отзывы туристов, туристический форум Туристическая карта Украины Достопримечательности Украины, фотографии
Украина туризм Отдых в Украине
Украинский
туристический
портал
Туры по Украине Туризм по регионам Про Украину Справочник туриста Новости туризма Реклама ФОРУМ Доска объявлений
Туризм по видам:
Автотуризм Буковель Велотуры по Украине Водный туризм: рафтинг, дайвинг, сплавы по рекам Воздухоплавание, планеризм, прыжки с парашюта Горный (походы, альпинизм, скалолазание) Горящие туры по Украине Деловой туризм, конферец-сервис Детский отдых Зеленый туризм Каникулы! Конный туризм Корпоративный отдых Лечебно-оздоровительный отдых Молодежный туризм Одесса! Отдых в Карпатах Отдых в Крыму Отдых в Причерноморье Отдых на Азовском море Отдых на море Отдых под Киевом Охота и рыбалка Паломнические туры Пешеходный туризм Приключенческий туризм Свадебное путешествие Семейный отдых Спелеотуризм Туризм класса VIP Туры во Львов Туры выходного дня Туры на День Конституции Туры на День Независимости Туры на День Святого Валентина Туры на майские праздники Туры на Троицу Шацкие озера Экскурсии по Киеву Экскурсии по Украине Экстремальный туризм
Справочник туриста:
Реклама:
Полезная информация:
Регистрация:
Завтрак туриста:

УкрТуризм:

Отдых в Украине: туры по Украине, экскурсии по Украине, отдых в Карпатах, туры выходного дня, отдых в Крыму, цены на отдых 2013-2014 года, горящие туры по Украине, отзывы, форум, карта Украины.

Страница: Сонети Шекспіра зазвучать українською

Новости туризма
Сонети Шекспіра зазвучать українською

Сонети Шекспіра зазвучать українською

03-06-2016 15:21

Британський українець Павло Гунька (бас-баритон) разом із британським піаністом Річардом Вайлдсом озвучать світ Тараса Шевченка та Вільяма Шекспіра в українській мистецькій пісні. Концертна програма «Шевченко і Шекспір. Мрії, Прагнення, Відчай», яку всесвітньовідомі артисти успішно представили за кордоном, у рік 400-річниці від дня смерті В.Шекспіра потрапить в Україну.

Як зазначає доктор мистецтвознавства Аделіна Єфіменко, «для Павла ця подія є знаковою, адже він народився і проживає у місті Ковентрі, розташованому в центральній Великобританії неподалік Стратфорду-на-Ейвоні – місті паломництва всіх обожнювачів Шекспіра». Примітно, що на рідній землі відомий співак виступить вперше.

Уже багато років Павло Гунька поряд із зірковою оперною кар'єрою присвячує себе відродженню й популяризації у світі української мистецької пісні. Як оперний співак Павло Гунька виступав під керівництвом таких диригентів, як Клаудіо Аббадо, Даніель Баренбойм, сер Саймон Реттл, Зубін Мета та ін. У його репертуарі головні ролі в таких операх, як «Воццек» і «Лулу» Берґа, «Le Grand Macabre» Ліґеті, «Парсіфаль» і «Валькірія» Вагнера, «Макбет» і «Фальстаф» Верді, «Фіделіо» Бетховена, «Леді Макбет мценського повіту» Шостаковича та ін. Митець виступить разом із німецько-британським піаністом Річардом Вайлдсом, який майже 20 років працює у Баварській державній опері. Річард Вайлдс також є композитором і аранжувальником: записи його аранжувань двічі потрапляли на перше місце німецьких гіт-парадів класичної музики. 

Камерно-вокальні твори М. Лисенка, Я. Степового, С. Туркевич на поезію Т. Шевченка та «Цикл Шекспірівських Сонетів» О. Яковчука у виконанні П.Гуньки та Р.Вайлдса прозвучать у Лисенковому залі Національної філармонії 5 червня та в концертному залі ім.С.Людкевича Львівської філармонії 9 червня.
Програма концерту складається із двох частин. У першій частині прозвучать твори Миколи Лисенка, Якова Степового і Стефанії Туркевич. Співак ретельно вибудовує програму таким чином, щоб окремі твори утворювали яскраву і цілісну драматургію. Павло також надає значної уваги сценічній дії й підпорядковує свою інтерпретацію законам театру, які він знає досконало завдяки своєму 30-літньому досвіду на оперній сцені. «Музика для кожного співака повинна починатися не від першої заспіваної ноти, а з моменту появи його на сцені», –стверджує Павло Гунька. 

У другій частині концерту прозвучить вокальний цикл українського композитора Олександра Яковчука, написаний спеціально на замовлення Павла Гуньки у 2009 р. Це музичне втілення 12 сонетів Шекспіра в українському перекладі Остапа Тарнавського. У цьому циклі використовується послідовно кожен з 12 тональних центрів, що є характерною аналогією до знаменитого «Добре темперованого клавіру» Йоганна Себастьяна Баха. 
 
Артисти приготували для публіки також подарунок у вигляді вишуканих програмок концерту, в яких надруковано тексти всіх творів українською та англійською мовами. Тож слухачі будуть мати щасливу нагоду наблизитись доідеалу краси обох поетів і, можливо, завдяки українській мистецькій пісні, відчути духовне переродження.
 

Дещо незвичне для української публіки визначення камерно-вокальних творів як мистецьких пісень невипадкове. Співак Павло Гунька переконливо вживає термін саме «мистецька пісня», тобто  art song (англійською), das Lied (німецькою) або mélodie (французькою). В академічній музиці, мистецька пісня – це найбільш розвинута форма для голосу й інструмента. На думку канадського музиколога Василя Сидоренка, вона з’являється на початку XIX ст., коли фортепіано, як інструмент, досягає певної досконалості. Мистецька пісня охоплює найкращі ідеали поезії, музичного мистецтва та композиторської майстерності. Вона яскраво передає настрій, драму, переживання широкою палітрою різноманітних музичних звуків. Тут фортепіанна партія – не просто акомпанемент, а невід’ємна частина музичної канви.

 

«Немає іншої музичної форми, щоб так поєднувала всі ці елементи в одне ціле. Але чому мистецька, а не художня пісня, – розмірковує Василь Сидоренко, – Є музичне мистецтво, є художнє мистецтво, але немає музичного художества! Замість того, щоб сліпо запозичати ідіоми з російської мови, треба творити відповідну українську термінологію. Мистецька пісня – це найкраща назва, яка уникає всіх неточностей слова художній».

 

З 2004 року в Канаді активно розвивається грандіозний проект «Українська мистецька пісня» (Ukrainian Art Song Project), автором ідеї та його творчим керівником є Павло Гунька. Мета UASP знайти, записати, вивчати і пропагувати мистецьку пісню видатних українських композиторів і повернути її на своє законне місце на світовій арені та в історії. Ukrainian Art Song –це на сьогодні найбільший міжнародний проект зі створення студійних записів української класичної музики. 
 

 

На студії Глена Гульда у Торонтовже записано 17 компакт-дисків, загалом 350 мистецьких пісень із 1100 одинадцятьох українських композиторів. Ноти всіх пісень в рамках проекту доступні для вільного доступу через інтернет безкоштовно.

Павло Гунька мріє за допомогою UASPпідняти українську професійну пісню на світовий рівень німецької або італійської: «Я щасливий, що маю нагоду працювати з найвидатнішими диригентами та режисерами світу і всі знають, що я «британський українець». Усе, чого вчуся в них, стараюся привносити до проекту записів українських класичних пісень. Українська класична мистецька пісня віддзеркалює культурну глибину наших людей. Понад 1500 тис. пісень видатних українських композиторів – це важлива і цінна частина нашої культурної спадщини. Дай Боже, щоб цілий світ почув про нашу класичну пісню».

Після багаторічного досвіду презентації української музики світові Павло Гунька приїжджає в Україну, щоб представити самим українцям трохи інший погляд на скарби нашої культури –а саме показати, якою українська музика постає в очах європейців.

Источник: www.ukrtourism.com.ua

   Вернуться к списку новостей

Достопримечательности Украины

Туры по Украине

Фото - Украина

Туры по Украине Туризм по регионам Про Украину Путешествия по Украине Справочник туриста Туроператоры и турагенства Украины Новости туризма Анекдоты о туризме ФОРУМ Доска объявлений О проекте Партнеры и друзья КОНТАКТЫ Туризм в Интернете Internet-portal "UkrTourism" Карта Крыма Горящие туры      Туры по Украине   Туры выходного дня   Туры во Львов
Разработка сайта
Complete - design is good


При любом использовании материалов и новостей сайта гиперссылка на http://www.ukrtourism.com обязательна !tmp
0.310