Підкорити усі стихії - Рівненщина активна
Автор: Світлана Цибульська 03.07.2017, 13:18
Рівненщина має прекрасні можливості для розвитку активного туризму та спорту. Три дні журналісти провідних видань України вивчали можливості для активного відпочинку та спорту у Рівненській області. Подорож відбулася завдяки Рівненський ОДА та Українському туристичному прес-клубу
Лісовими стежками
Пішохідні маршрути - популярний вид сімейного відпочинку. Більша частина Рівненщини вкрита змішаними лісами, для зручності відпочинку працівники лісових господарств проклали і промаркували екологічні стежки. Маршрути створюють так, щоб охопити найбільше лісового різноманіття та миловидних краєвидів.
У більшості випадків стежки стартують від лісових господарств, тож за бажанням можна замовити 1-1,5 годину екскурсію. Досвідчені лісники звернуть увагу на те, як суцільної лісової гущини вирізняти цікаві види дерев, віднайти цілющі трави і взагалі розуміти ліс. Після прогулянки екологічною стежкою зможете легко розрізняти чоловічий та жіночий папороть, підраховувати вік дубів, знайти сухе дерево для багаття. Глід, чорниця, суниця, брусниця, ліщина, лохина, горобина, ожина та шипшина радують своїми плодами гостей лісу.
А якщо пощастить і екскурсію буде проводити Петро Володимирович Івашенюта, то ви почуєте безліч смішних і невигаданих історій, які надовго асоціюватимуться з рівненськими лісами. Для маленьких відвідувачів Петро Івашенюта влаштовує розіграш: наприкінці екскурсії потрібно знайти лісовичка, дітлахи завзято шукають його то за кущиком, то за деревцем, а натомість знаходять подаруночки, дбайливо підвішені працівниками Музею лісу.
Саме Петро Володимирович опікується Музеєм лісу, що знаходиться на території Костопільського лісового господарства. Музей працює щодня. Вхідний квиток для дітей коштує 10 грн, дорослих - 20 грн.
Експозиція у трьох залах знайомить відвідувачів з лісовими мешканцями, особливостями фауни, травами та ліками, які збирають в місцевих лісах. Оглядаючи експонати можна прослідкувати історію розвитку лісового господарства, побачити шкури вовка, лисиці, чучела куниці, сови, дятла та інших птахів.
В Музеї подбали і про зручний відпочинок. Тут можна орендувати бесідку з мангалом і приємно провести час на природі.
Тихоплинними річками
Мальовничу місцевість в долині річки Случ, в Березнівському районі Рівненської області називають Надслучанською Швейцарією. Територія входить до регіонального ландшафтного парку «Надслучанський».
Щоб побачити природню красу від Рівного потрібно їхати у бік села Соснівка. Усього 50 км і очам відкриваються незвичні для рівнинної Рівненщини ландшафти - гірські виступи, круті схили, виходи гранітної породи. Проте уся ця краса в повній мірі відкривається з води, тож варто зважитися на сплав по річці Случ. Найлегше подорожувати на рафтові або катамарані. Досвідчені тренери проведуть невеликий інструктаж, далі озброюємося кремом від ультрафіолету, брилами та фотоапаратами - і вперед за унікальними кадрами. Ось на скелю присів рідкісний птах, цей гранітний виступ обрисами нагадує чудернацького звіра і кажуть, надає сили та здійснює бажання, а з цього боку відкривається вдалий ракурс на Руїни Губського замку, історичної пам’ятки 15 століття. До руїн замку варто піднятися, хоча стежка доволі крута, але з пагорба відкривається захоплюючий краєвид на звивистий Случ.
Час під час сплаву у буквальному сенсі слова "спливає" непомітно, 2-3 години подорожі минуть дуже швидко. Можливо, після пробної одноденної мандрівки річкою ви захочете спробувати більш тривалу подорож? Тож звертайтеся до агенції корпоративного дозвілля «Світовир» і вам допоможуть спланувати оптимальний маршрут, за потреби організують обід та активне дозвілля. Оренда плавзасобу і робота інструктора коштує 250 грн за день. Три дні сплаву обійдуться в 350 грн з людини за день, 4 дні - 450 грн. За потреби буде організований трансфер від села Соснівка.
На двох колесах
Впевненіше почуваєте себе на землі? Тоді спробуйте веломаршрути Рівненщини. Ця область по праву претендує на звання велостолиці України, адже тут прокладено і промарковано один з найбільших велотреків – 300-км маршрут "Поліська Січ". По ньому нещодавно пройшов 3-денний марафон, участь у якому могли узяти всі охочі. Були навіть дітлахи, яких батьки везли у спеціальних велокріслах.
Марафон уже минув, але маршрут із позначками, прекрасними пейзажами до послуг велолюбителей! Дороги проходять і лісами, і вздовж ріки Случ, тож різноманіття гарантоване. Старт і фініш у місті Рівне. За додатковою інформацією можна звертатися до Юрія Ойцюся, організатора веломарофону "Поліська Січ".
До зустрічі на гостинній Рівненщині!
|