23 км чистих пляжів, гейзери та інші туристичні родзинки Херсонщини
Автор: Світлана Цибульська 19.09.2018, 12:48
“Цього року ми вирішили присвятити Форум не просто презентації економічного розвитку Херсонщини та розказати про здобутки і плани, а ще й перевести дискусію в більш політично-економічний формат.” - саме такими словами Андрій Гордєєв розпочав одну з перших стратегічних сесій Херсонського Міжнародного економічного форуму “Таврійські горизонти”.
Основними темами Херсонського Міжнародного економічного форуму “Таврійські горизонти” стали: економічний розвиток та інвестиційний клімат “на кордоні”: досвід становлення, туристична інфраструктура за міжнародними практиками - інвестиційні перспективи для Херсонщини; ОТГ - перспективи для інвестицій; агропромисловість - платформа для розвитку.
Усі туристи прямують до Херсонщини
Тимчасова втрата Криму, можливо, найсуттєвіше відобразилася на сфері туризму Херсонщини. Три роки поспіль Херсонщина приймає близько 3,5 млн туристів щорічно з України та з закордону.
Про збільшення туристичних потоків свідчать і показники сплати туристичного збору - в 2014 він склав 793,1 тис грн, в минулому році - 2,7 млн грн.
Туристичний збір за 8 місяців 2018 року становить 2,2 млн грн, Всього ж галузь заробила 22 млн грн. При цьому Більшість туристичного збору дає Арабатська стрілка та Генічеськ.
27 тис га – це площа Арабатської стрілки, що приймає 1 млн відпочиваючих, пропонуючи їм 23 км просторих пляжів та 60 баз відпочинку з площею від 1 до 20 га.
Родзинка Арабатки – цілющі гарячі джерела з температурою води до 60 градусів, багатьох відпочивальників також приваблюють серфінгові клуби.
Проте тривалість сезону на Арабатській стрілці лише 75 днів. Влада Херсонщини прагне створити бальнеологічний курорт, що працюватиме цілий рік. Для чого уже замовлена оцінка природно-кліматичних ресурсів регіону. В розпорядженні є більше 100 га вільних земель для рекреації
Із Херсону - в будь-яку точку планети
В 2015 році знову розпочав свою роботу Міжнародний аеропорт “Херсон”, який став однією з ключових інфраструктурних точок розвитку області.
“На розвиток аеропорту “Херсон” за 2014-2017 роки було спрямовано близько 132 млн грн, з них 32 млн грн - кошти обласного бюджету, також залучено більше 80 млн грн з Державного фонду регіонального розвитку”, - Андрій Гордєєв.
На сьогоднішній день Міжнародний аеропорт “Херсон” співпрацює з такими авіакомпаніями та агенціями Turkish Airlines, Interavia, Andaair, BravoAirways, LublinAirport, МАУ.
Перший рейс зі Стамбула в аеропорту відкрили Turkish Airlines 15 жовтня 2014 року, надавши зручне транспортне рішення для жителів Херсонської області та інших областей півдня країни, компаній і організацій. Наразі рейси за сполученням Стамбул-Херсон-Стамбул відбуваються щодня. Крім того, за останній рік вдвічі збільшилися внутрішні перевезення по напрямку Херсон-Київ-Херсон.
Проекти для інвесторів
На Херсонському форумі були представлені туристичні проекти для інвесторів.
Серед них Арабатська стрілка на Азовському морі у Генічеському районі зі зручною інфраструктурою і транспортним сполученням як із Херсону, так і з Києва, яка налічує більше 100 га вільних земель рекреаційного призначення, що вдало підходять для туристичного, оздоровчого, екологічного й відпочинкового призначення.
Дуже популярними зараз є екологічний, винний, екстремальний, спортивний.
Крім того, ДМК “Таврія” реалізує проект із розвитку винного туризму, що передбачає будівництво туристичної інфраструктури на підприємстві, а саме: екскурсійні тури на завод, послуги СПА, готелю, ресторану, фітнес, можливість проведення конференцій на березі Дніпра. Все це може бути втілено у життя протягом 2-х років за наявності інвестицій 1,8 млн США.
Для шанувальників пляжного туризму Херсонщина приваблива узбережжям двох морів: Чорного та Азовського зі своїми безлюдним островом Джарилгач, 200 км піщаних пляжів, унікальним рожевим Лемурійським озером й 12 курортними населеними пунктами, де можна реалізувати різноманітні інвестиційні проекти для туризму, відпочинку, оздоровлення та рекреації.
Ці та інші інвестиційні проекти були представлені на Форумі під час панельної дискусії “Туристична інфраструктура за міжнародними практиками. Інвестиційні перспективи для Херсонщини”, модераторами якої виступив президент Національної туристичної організації України, радник першого віце-премєр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Іван Ліптуга.
Зелений туризм на Херсонщини
Враховуючи стабілізацію фінансових та безпекових чинників, більш активно почав розвиватись малий та середній бізнес. Так, у 2017 році частка надходжень до бюджетів усіх рівнів від діяльності малого та середнього підприємництва становила 96,8% (4,5 млрд грн).
Три ОТГ Херсонщини презентували спільний інфраструктурний проект сталого зеленого туризму, заснований на історії Таврії - Соляна дорога. Цей проект передбачає об’єднання 15 населених пунктів, 15 інвестиційних пропозицій та 36 туристичних локацій, серед яких: Лемурійське озеро, Біосферний заповідник “Асканія Нова”, фермерські господарства з вирощування рідкісних видів тюльпанів та шафрану. Втілення представлених проектів в дію дасть змогу залучити близько 1 млн відпочиваючих до Арабатської стрілки, 100 тис екскурсантів в Асканію Нову та більше 25 тис туристів на Шато ім. Князя Трубецького.
У Білозерській ОТГ є багато великих та вільних територій біля водоймищ, на яких пропонується будівництво спортивних і рекраційних баз та готелей.
Про форум
Цьогоріч Форум вперше проводиться в Києві, вдалося зібрати більше 500 учасників з 25 країн світу, серед них 11 голів дипломатичних місій, народні депутати України, представники міжнародних фінансових та донорських організацій, центральних органів влади, вітчизняних та іноземних інвестиційних компаній, банківських установ та інституцій громадянського суспільства. Учасниками форуму стали Міністр інфраструктури України Володими Омелян, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук і Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньопереміщених осіб України Вадим Черниш.
Світлана Цибульська
|