До Тернополя – на каву!
Автор: Світлана Цибульська 11.06.2018, 00:21
До Тернополя – на каву!
Близько, доступно та вишукано – так можна коротко охарактеризувати враження від Тернополя, або Тарнополя. Саме таку назву міста можна зустріти на старовинних мапах, цей топонім пов'язаний з його засновником польським графом Яном Тарновським.
Три причини відвідати Тернопіль
Близько - бо їхати з Києва до Файного міста усього 4 години на швидкісному потязі. Доступно, тому що ціни в Тернополі набагато приємніші, ніж у сусідньому Львові, вулиці якого вщент запруджені туристами, а розцінки на їжу на послуги перевищують навіть столичні. Натомість в Тернополі можна спокійно прогулятися просторими зеленими вуличками, насолодитися їхньою тінистою прохолодою.

В затишних кафе ароматну каву по-східному, приготовану на піску, подають з усією галицькою елегантністю та тактом. До слова, модні нині заварні тістечка Шу коштують тут на порядок дешевше, ніж в Києві. Додайте до цього наявність пивзаводу з фірмовим баром, розташованим на березі озера прямісінько в центрі міста, і матимете досить вагомих причин, щоб присвятити цьому мальовничому місту вихідні.
Прогулянка набережною
На жаль, більшість старовинних пам’ятників Тернополя були зруйновані під час Другої світової війни. Проте уявити, яким було місто до руйнації, дуже легко, якщо підійти до бронзового макету в центрі міста, біля Домініканського костелу з вежами в гуцульському стилі. 
Знайомство з містом варто почати з сучасної набережної вдовж Тернопільського ставу. Це штучна водойма, створена на місці боліт на річці Серет. Набережна – справжній рай для завзятих риболовів, що просиджують тут годинами, закоханих, які обіймаються під ліхтарями на сонячних батареях. До слова, Тернопіль перше місто, яке в своїх межах створило ландшафтний парк, до якого і входить Тернопільський став. Місто активно розвиває водно-спортивні напрямки, зокрема розпочато реконструкцію гребного каналу.
Піший маршрут по центру міста пролягає повз тристоронній годинник, єдиний подібний годинник в Україні і другий в світі. Він є точною копією історичного годинника, що прикрашав місто ще за часів Австро-Угорської імперії. Далі прямуємо до Театрального майдану з пам’ятником Тарасові Шевченкові, Соломії Крушельницької, монументом на честь Незалежності…
Етногалерея «Спадок»
Якщо ж маєте годинку часу, неодмінно завітайте до незвичайного музею – етногалереї «Спадок» родини Демкур. В галереї налічується понад 300 і автентичних екземплярів прадавніх вишиваних сорочок, 80 обрядових рушників, а також колекція старовинних ікон та ужиткових речей довоєнного періоду. Захоплююча розповідь екскурсовода переносить в часи, коли жінки купували коралі, завезені з Франції та цінували пацьорки зі скла.

Про екскурсію до галереї потрібно домовлятися заздалегідь за телефономи 097 209 5974, 050 609 7605.
Доступна інформація
Інформація для тих, хто любить подорожувати самостійно: туристи туристично-інформаційний центр в центрі Тернополя (вул. Грушевського, 2) працює цілодобово. Тут можна скористатися безкоштовним WiFi, замовити ароматну каву та в гостинній атмосфері озброїтися усієї необхідною інформацією (картами, брошурами), щоб спланувати свою подорож максимально комфортно та назавжди закохатися в файне місто Тернопіль!
Крім того, інформацію про туристичні можливості Тернопільської області можна черпати з www.ternotour.com.ua
Світлана Цибульська
|