Курорт Моршин 140 років дарує здоров’я та бадьорість
Автор: Світлана Цибульська 11.10.2018, 10:57
Прикарпатському курорту Моршин виповнюється 140 років. Історія Моршину як курорту пов’язана з львівським купцем Боніфацієм Штіллером. Як власник села він сприяв проведенню наукових досліджень джерел з солоно-гіркуватою водою. Коли була доведена її терапевтична дія, в 1878 році відбулося відкриття бальнео відділення на 12 ванн. В ті часи у Моршині були три будинки для приїзжих, деревяний водопровід.
За два роки Моршин став відомою бальнеогрязьовою здравницею, де крім мінеральних джерел стали використовувати торфяну грязь та озокерит. „Галицький СПА” – так гордо називався курорт в кінці 18 століття. В 30-ті роки 19 століття його іменують „Єдиним в Польщі Карлсбаедном”. За радянських часів Моршин - це знаменитий курорт, до якогоприїздять з усіх республік. В 60-80-ті роки минулого століття місто активно розбудовується.

Солоні джерела здоров’я
Природний дарунок Моршина – мінеральні джерела - ропа з дуже високою концентрацією солей, яку розводять для питного лікування. У світі дуже мало води, яка б мала такий високий вміст сульфатних і магнієвих іонів - саме такий склад солоної моршинської води.
Санаторно-курортний комплекс Моршинкурорт складається з п’яти санаторіїв: „Дністер”, „Лаванда”, „Перлина Прикарпаття”, „Світанок”, „Черемош”. Перелік показань для лікування дуже широкий. Основний напрямок – гастроентерологія. Тут успішно вилікуються гепатити, холіцестити, коліти та інші хвороби. Вода помічна при проблемах системи травлення, сечовивідної системи, при порушенні обміну речовин.
Але в першу чергу солона ропа назначається при хворобах печінки і жовчновивідних шляхів. Джерела добре діють на застій жовчі, основними ознаками якого є гіркота в роті, важкість і болі у правому боці, схильність до закрепів. Холіцестити та діскінезії пригнічують психіку, людина стає в’ялі, погано спить. Особливо часто це турбує жінок. Після курсу лікування у людей значно покращується настрій, пробуджується жага до життя.

Після оздоровлення у Моршині можна забути про проблеми з кишківником. Зрошення з мінеральною водою дозволяє очистити кишечник та весь організм. Це зараз надзвичайно модна процедура, що рекламується у багатьох СПА-центрах як детокс засіб. Проте до неї не можна відноситись легковажно і призначати самостійно. Потрібна обов’язкова консультація і огляд проктолога. Зрошення показані як при хворобах кишечника, так і інших захворюваннях - холіцеститах, гастритах.
Водолікарня Моршину радує відвідувачів чистими, сонячними кабінетами. Так, делікатна процедура зрошення проходить в індивідуальних приміщеннях, де є санвузол і душ.
Легендарний водограй
Крім солених джерел в Моршині є ультрапрісне - джерело Божої Матерії. За легендою біля водограю дітям явився образ Марії.За радянських часів воно називалось джерело №4. Вода є слабомінералізованою і може вживатися без обмежень. І при цьому є дуже помічною при хворобах нирок, порушенні обміну речовин. Навіть самостійне вживання води з Джерела Божої Матері зменшує рівень цукру в крові.
Ще з самого ранку до джерела Божої Матері вишукується черга людей з великими бутлями - її можна використовувати для щоденного вживання і приготування їжі.
Поруч із джерелом - затишна каплиця, де можна заспокоїти думки та зупинити плин часу.
Крім води у Моршині застосовують озокерит та грязі, і більше 80 методик фізіотерапії - тож кожному назначають індивідуальний оздоровчий курс з урахуванням потреб та протипоказань. Нещодавно в Бальнеолікарні відкрили спелеокімнату. Вдихання іонізованого повітря значно покращує стан при нежитях, бронхітах, алергіях, сприяє розслабленню та зняттю стресу.

Потужна діагностика
Санаторії курорту працюють цілий рік, пік сезону приходиться на липень-серпень. Для суттєвого ефекту воду потрібно пити щонайменше тиждень, оптимальний курс лікування складає 18-21 день. Та враховуючи реалії нашого часу, коли далеко не всі можуть дозволити вакації в 24 дні, є можливість короткотривалого лікування з повноцінним діагностичним обстеженням. Тобто - і відпочити і про організм усе дізнатися. А приємні розслаблюючі процедури як-то: ванни, відвідування соляної кімнати чи сеанси аромотерапії сприятимуть зменшенню стресу.
"Ми зняли обмеження і зараз можна купити будь-яку процедуру, але за умови призначення лікаря", - пояснив Микола Фурманюк, заступник головного лікаря з питань маркетингу.
Потужна діагностична база Моршину є найкращою на Львівщині. "У нас впроваджені всі новітні технології, обладнання постійно оновлюється, відповідає світовим зразкам, співробітники регулярно проходять навчання", - розповідає Ніна Половинко, головний лікар Лікувально-діагностичного центру.
Доступний широкий спектр досліджень - від звичного аналізу крові, сечі до визначення гормонів, онкомаркерів, спермограми. Причому уся базова діагностика за профілем лікування входить у вартість путівки.
Слід відзначити, що у Моршині є дев'ять спеціалізованих відділень для лікуванні печінки, цукрового діабету, медико-психологічної реабілітації, де відпочивають воїни АТО, тощо. Нещодавно було відкрите відділення з реабілітації опорно-рухального апарату.

Відчути себе справжньою пані
У Прикарпатському Моршині живі галицькі традиції ввічливості: тут усі привітно вітаються, завжди доможуть знайти необхідний кабінет, а за потреби доведуть за руку. До жінок шанобливо звертаються "пані", зі щирою усмішкою, тож у кожної жінки, не залежно від віку, одразу і плечі розправляються і настрій поліпшується. Чистота, ввічливе ставлення персоналу, відсутність черг – одразу кидаються в око і різнять Моршин від інших курортів. Кожен працівник має бейдж з ім'ям, прізвищем та посадою і готовий прийти на допомогу.
Тож не дивно, що про Моршин знають і за кордоном. Є відпочивачі з Білорусі, Азербайджану, Молдови, Італії, Франції.
Завдяки унікальному хімічному складу вода дуже ефективна для дітей, особливо перехідного віку, коли змінюється гормональний фон, часто спостерігаються дискенезії жовчновивідних шляхів. Хімізм мінеральної води дозволяє скорегувати ці зміни, чинить легку жовчогінну та послаблюючі дії - йде колосальна очистка організму. В ДП "Моршинкурорт" працює педіатр, є дитячі кімнати, де можна залишити дитину на час проведення процедур.

Цінова політика курорту Моршин
Вартість відпочинку залежить від категорії номеру. Економ-клас в санаторіях "Дністер" та "Перлина Прикарпаття" стартує від 620 грн за особу і включає проживання в стандартному двомісному номері з усіма вигодами, харчування та лікування. В більш комфортабельній "Лаванді" місце в номері обійдеться в 660 грн, а в "Світанку" проводиться акція: відпочити можна усього за 500 грн.
В кожному санаторії є номери покращеної категорії, їхня ціна стартує від 750 грн.
Усі послуги можна придбати й окремо. Так, є можливість замовити тільки проживання в санаторії без харчування та лікування - від 180 грн. Комплексне харчування зі шведською лінією коштує 220 грн день. За потреби можна обмежитись сніданками, обідами чи вечерями.
Бажаючі можуть придбати виключно питне лікування, це коштує 24 грн на день.
Вартість курсівки, що включає консультацію лікаря, водолікування та призначені процедури складає 170 грн.
Така гнучка політика відповідає вимогам часу. Тому вперше побувавши на курорті, люди повертаються сюди знову й знову. "Клієнт, який потребує лікування, їде туди, де дійсно допомагає, тому маємо 10-15% постійних відвідувачів", - наголосив Фурманюк.

Цілюща дія природи
У Моршині зцілює не лише знаменита ропа. Містечко оточене мішаними лісами зі столітніми дубами, буками, що запрошують до прогулянки та щедрі на гриби та ягоди. Є тут і казкове лісове озеро, де на облаштованому пляжі можна купатися спекотної літньої пори. Для шанувальників нордичної ходьби розроблені промарковані маршрути, на черзі - велодоріжки та піші маршрути.
Тож сама природа дбає про те, щоб гості Моршина оздоровлювалися і душею і тілом!

Світлана Цибульська, фото автора
Редакція дякує ДП "Моршинкурорт" та Українському туристичному прес-клубу за організацію поїздки
|